KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12733019

nr 1273 3019

Dieter Kunz

(f. 1942), Sverige

Blyerts, "Mäster Pers Gränd". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad 74. Motivet: 36x61 cm

Dieter Kunz, svensk konstnär född 1942.

måndag 2 september 2019
kl 19:10:48

Dieter Kunz

Läs mer om Dieter Kunz